Байден — Зеленський розширена двостороння зустріч

tZE inform
4 min readSep 22, 2023

Виступ президента Байдена та президента України Володимира Зеленського після розширеної двосторонньої зустрічі США Вашінгтон Білий Дім Східна кімната ‎21.‎09.‎2023

ПРЕЗИДЕНТ БАЙДЕН: Пане президенте, 575 днів. Минуло 575 днів з моменту, коли Путін розпочав свою жорстоку загарбницьку війну проти України.

Путін думав, що зламає Україну. Він думав, що може зламати тебе. Він недооцінив наслідки захоплення українського народу. Від ваших дітей до ваших бабусь і дідусів, я ніколи не бачив стільки мужності цивільних осіб. Це дійсно дивовижно. Це дивовижно.

І — і він також думав, що зможе зламати Західний альянс і НАТО, підтримуючи вас. І він також думав, що зламає волю націй у всьому світі. Багато інших стояли на боці України — тих, хто все ще стоїть на боці України.

Ну, він помилився. Він продовжує помилятися. Незломлена і нескорена Україна доводить, що ніщо не може загасити вогник свободи, який палає в серцях вільних людей.

І, пане Президенте, американський народ — як демократи, так і республіканці, сім’ї по всій нашій країні — розуміють, за що Україна бореться, щоб захистити, які покоління американців також активізувалися, щоб захистити та зберегти. Це досить елементарно: свобода, свобода та суверенітет.

І як я чітко сказав в ООН цього тижня — і ви були там — увесь світ зацікавлений у тому, щоб жодна нація, жодний агресор не захопили територію сусіда силою.

Американський народ ніколи не похитнеться у своїй відданості цим цінностям.

Тому разом із нашими союзниками та партнерами ми продовжуватимемо надавати безпекову допомогу, щоб підтримати прогрес України у відвоюванні її території. І ми продовжуватимемо надавати гуманітарну допомогу мільйонам невинних, які постраждали від вашої — російської агресії. І те, що вони зробили з вашими дітьми, просто злочинно.

І ми збираємося продовжувати підтримувати дипломатичні зусилля України щодо встановлення справедливого та міцного миру — миру, який захищатиме суверенітет і територіальну цілісність України.

Лише Росія — Лише Росія стоїть на заваді миру. Це може закінчитися сьогодні.

Натомість Росія хоче отримати більше зброї від Ірану та Північної Кореї. Це порушило б численні резолюції Ради Безпеки ООН, за які Москва сама проголосувала.

Натомість, оскільки загроза голоду все ще переслідує сім’ї по всьому світу, Росія бомбить зернові силоси в Україні та роз’єднує сім’ї, викрадає — ось що я не можу подолати — викрадає тисячі українських дітей.

Натомість, коли дні починають ставати холоднішими, Росія сподівається знову використати зиму як зброю проти народу України. Але, як я говорив із президентом Зеленським, народ України налаштований на цю попередню боротьбу. І Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати вас.

Сьогодні я схвалив наступний транш американської допомоги Україні в галузі безпеки, включаючи більше артилерії, більше боєприпасів, більше протитанкової зброї. А наступного тижня в Україну доставлять перші американські танки Abrams.

Ми також зосередилися на зміцненні можливостей протиповітряної оборони України для захисту критичної інфраструктури, яка забезпечує теплом і світлом у найхолодніші та найтемніші дні року. Це включає забезпечення другої батареї ППО HAWK із постійними поставками додаткових систем HAWK та інших систем щомісяця протягом зими. І новий пакет пускових установок і перехоплювачів, які будуть захищати Україну — українські зернові силоси, лікарні, школи та електростанції.

Це допоможе зберегти українські життя.

Подібно до того, як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися та відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, де бізнес може процвітати та де американські та європейський бізнес хоче інвестувати.

Пані та панове, минулого тижня я оголосив про призначення Пенні Прітцкер нашим новим спеціальним представником. Пенні, дякую за бажання повернутися. З вас — вона — буде спеціальним представником з питань економічного відновлення України, щоб допомогти Україні відкрити ринки, мобілізувати інвестиції та провести необхідні економічні реформи.

І разом з 29 іншими партнерами — партнерами — партнерами, партнерами та їхніми партнерами — ми прагнемо допомогти Україні створити сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України — здатні стримувати майбутні загрози її суверенітету, територіальним цілісності та свободи, які зараз відбуваються.

Тому що це все про: майбутнє. Майбутнє свободи. Америка ніколи не може, ніколи не піде від цього.

Ось чому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане Президенте. І тому ми так пишаємося тим, що можемо бути з вами.

Пане президенте, ми з вами, і ми залишаємося з вами.

ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ: Дуже дякую, пане Президенте. Дякую за всі ці 575 днів.

Так, і завдяки американському народу. Вони — всі — всі ці дні вони разом з нами, з українцями, з простими людьми, з усіма нами. Дуже дякую.

Дякую вам, вашій команді, Конгресу. І дякую, журналісти, що — за всі ваші меседжі вашому суспільству і світу, що ви ділитеся правдою про цю — цю, знаєте, трагедію, агресію з боку Росії.

Отже, велике вам спасибі, шановний пане президенте Байден. Дякую за теплу зустріч і дуже продуктивні, сильні переговори.

І сьогодні ми маємо кілька важливих результатів.

По-перше, ми домовилися працювати над майбутньою силою України. Це дуже важливо. Це стратегічне рішення, яке дозволить нам запобігти будь-якій новій агресії проти нас, проти України, нашого народу. І це буде одним із результатів Вільнюської декларації G7 та наших двосторонніх домовленостей щодо безпеки.

По-друге, ми досягли нової угоди, яка зміцнить обороноздатність України. Дуже дякую. Більше деталей буде оголошено найближчим часом.

І по-третє, я дякую Сполученим Штатам Америки та пану Президенту за новий оборонний пакет для України — дуже потужний пакет. Дуже дякую. І є саме те, що зараз потрібно нашим солдатам.

По-четверте, Сполучені Штати допомагатимуть Україні у зміцненні протиповітряної оборони протягом цього зимового сезону.

І по-п’яте, ми домовилися про конкретні кроки щодо розширення експорту зерна з України. І — ми продовжуватимемо працювати над формулою миру і — і готуватимемо саміти. Тож велике вам спасибі не лише за ці бали — за всі ці бали, за всі ці 575 днів. Дякую тобі.

ПРЕЗИДЕНТ БАЙДЕН: Дякую.

ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ: Дуже дякую, пане Президенте.

ПРЕЗИДЕНТ БАЙДЕН: Дякую всім.

ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ви… чи впевнені ви, що Конгрес підтримає ваші зусилля щодо отримання додаткової допомоги? Ви отримали якісь запевнення?

ПРЕЗИДЕНТ БАЙДЕН: Я розраховую на розумне рішення Конгресу Сполучених Штатів. Альтернативи немає.

Дякую тобі.

Гаразд, ми готові?

ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ: Дуже дякую.

--

--