Висновки міністерства фінансів США

tZE inform
2 min readJul 18, 2023

--

“Всі вироки, здається, проказав…” Маланюк “Прозріння”

Висновки міністерства фінансів США, доповідь якого лежить на столі Байдена, це зовсім не продукт академічної цікавості однієї країни до фінансів іншої. В США кожен документ такого рівня — це етап процедурного розгляду питання. В даному випадку — кримінального і організаційного. Справа в тому, що останні півтора року український бюжет — це не зовсім “український бюджет”. Останні півтора року український бюджет — це бюджет, дефіцит якого покривається цільовими дотаціями бюджету США. Загальна сума дотацій складає 28,9% всього українського бюджету. І крім всього іншого — це факт великої юридичної ваги. Це означає що гроші українського бюджету невіддільні від грошей бюджету США, а значить всі незаконні маніпуляції з грошима українського бюджету підпадають дію юрисдикції фінансових і правоохоронних органі в США.

Проаналізовані дані ‎01.‎01.‎2022 по 01.‎05.‎2023

Іноземна допомога

сумнівними визнані використання $1.08 млрд нецільовими\приховано нецільовими $0.977 млрд.

Власні бюджетні кошти

сумнівними визнані використання 49.88 млрд. гривен нецільовими\приховано нецільовими 22.112 млрд. гривен

Орієнтовні втрати бюджету в результаті рішень виконавчої і законодавчої влади орієнтовно оцінюється в 23–25 млрд. гривен.

Для дій виконавчої і законодавчої влади характерні :

приховування статків політично близького кола осіб, негативна фіскальна політика, відсутність соціальної направленості,низька ефективність дій

рівень корупції — безпрецедентний з моменту 2000 р. (початок моніторингу)

Робота органів юстиції, правоохоронних і антикорупційних органів неефективна.

Рекомендації:

Участь України в реалізації інфраструктурних проектів з залученням коштів бюджету США повинно обмежуватись видачею адміністративних і технічних дозволів.

--

--