Висновки міністерства фінансів США

tZE inform
2 min readJul 18, 2023
“Всі вироки, здається, проказав…” Маланюк “Прозріння”

Висновки міністерства фінансів США, доповідь якого лежить на столі Байдена, це зовсім не продукт академічної цікавості однієї країни до фінансів іншої. В США кожен документ такого рівня — це етап процедурного розгляду питання. В даному випадку — кримінального і організаційного. Справа в тому, що останні півтора року український бюжет — це не зовсім “український бюджет”. Останні півтора року український бюджет — це бюджет, дефіцит якого покривається цільовими дотаціями бюджету США. Загальна сума дотацій складає 28,9% всього українського бюджету. І крім всього іншого — це факт великої юридичної ваги. Це означає що гроші українського бюджету невіддільні від грошей бюджету США, а значить всі незаконні маніпуляції з грошима українського бюджету підпадають дію юрисдикції фінансових і правоохоронних органі в США.

Проаналізовані дані ‎01.‎01.‎2022 по 01.‎05.‎2023

Іноземна допомога

сумнівними визнані використання $1.08 млрд нецільовими\приховано нецільовими $0.977 млрд.

Власні бюджетні кошти

сумнівними визнані використання 49.88 млрд. гривен нецільовими\приховано нецільовими 22.112 млрд. гривен

Орієнтовні втрати бюджету в результаті рішень виконавчої і законодавчої влади орієнтовно оцінюється в 23–25 млрд. гривен.

Для дій виконавчої і законодавчої влади характерні :

приховування статків політично близького кола осіб, негативна фіскальна політика, відсутність соціальної направленості,низька ефективність дій

рівень корупції — безпрецедентний з моменту 2000 р. (початок моніторингу)

Робота органів юстиції, правоохоронних і антикорупційних органів неефективна.

Рекомендації:

Участь України в реалізації інфраструктурних проектів з залученням коштів бюджету США повинно обмежуватись видачею адміністративних і технічних дозволів.

--

--