Байден-Зеленський особиста зустріч

tZE inform
2 min readSep 22, 2023

ПРЕЗИДЕНТ БАЙДЕН — ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЗЕЛЕНСЬКИЙ

США Вашингтон Білий Дім Овальна кімната особиста зустріч ‎21.‎09.‎2023

Президент Джозеф Р. Байден-молодший сьогодні приймав президента України Володимира Зеленського в Білому домі. Президент Байден повторив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати захист України від російської агресії стільки, скільки це буде потрібно, і притягуватимуть Росію до відповідальності за порушення прав людини та військові злочини.

Президенти обговорили контрнаступ України, який триває.

Президент Байден повідомив про майбутню безпекову допомогу США. Він поділився, що Сполучені Штати сьогодні оголосять про значний новий пакет, включаючи додаткові засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ і критичну інфраструктуру від атак Росії зараз і взимку. Сполучені Штати також координують постійні поставки систем протиповітряної оборони малої дальності, таких як Avenger, систем протиповітряної оборони великої дальності, таких як HAWK, і гібридних систем, які поєднують західні системи протиповітряної оборони з існуючими українськими системами. Він також поділився, що наступного тижня в Україну прибудуть танки Abrams.

Крім того, Сполучені Штати віддані зміцненню обороноздатності України в довгостроковій перспективі, в тому числі через партнерство з оборонно-промисловою базою України.

З цією метою уряд Сполучених Штатів проведе конференцію цієї осені, яка об’єднає питання оборони США промисловості, лідерів українського бізнесу та офіційних осіб обох урядів для вивчення варіантів створення спільних підприємств і спільного виробництва.

Президент Байден і президент Зеленський обговорили підтримку США енергетичного та економічного відновлення України. Вони говорили про зусилля щодо збільшення потужностей виробництва та передачі енергії та привітали підписання їхніми урядами Меморандуму про взаєморозуміння для посилення енергетичної стійкості України.

Президент Байден представив Спеціального представника з питань економічного відновлення України Пенні Прітцкер, яка зосередиться на залученні приватного сектору, країн-партнерів та українських партнерів до узгодження підтримки пріоритетних інвестицій та реформ, спрямованих на покращення бізнес-клімату.

Президент Зеленський поділився планами щодо боротьби з корупцією в Україні.

Президент Байден наголосив на важливості сильних, політично незалежних антикорупційних інституцій, зокрема Національного антикорупційного бюро України, Спеціального антикорупційного прокурора та Вищого антикорупційного суду

Нарешті, президент Байден привітав триваючі дипломатичні зусилля президента Зеленського щодо забезпечення глобальної підтримки справедливого та тривалого миру.

--

--