Сирський Олександр Станіславович (Хроніка)

tZE inform
4 min readFeb 8, 2024

“Корупційна система інтегрує в свій склад лише корумпованих осіб. Це головний принцип її існування”

11.‎01.‎2024

Для відмивання від непопулярних рішень жалюгідного Зеленського, який на цей час втік за кордон, на сьогодні знову збирають “погоджувальну раду” з участю Залужного. Завдання все те ж — перекласти не популярні рішення на плечі інших. Залужний чітко виклав свою точку зору на попередніх слуханнях — процедура і форми мобілізації — це прерогатива президента і виконавчої влади. Взагалі не зрозуміло при чому тут Залужний. Згідно обов’язків це прерогатива міністерства оборони і Сирського, як командуючого Сухопутними військами.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 23 лютого 2022 р. № 154 Київ Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.Безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне — Командування Сухопутних військ Збройних Сил

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/154-2022-%D0%BF#Text

10.‎01.‎2024

Головнокомандуючий ЗС України генерал Залужний і начальник ГШ генерал Шаптала відвідали позиції ЗСУ у Харківській області і вислухали доповідь командуючого сектором оборони і групи військ на напрямку генерала Сирського. На зустрічі був присутній міністр оборони Умєров. “ Насправді Залужний їхав знімати Сирського з напрямку і призначати нового командира. Тільки істерика Умєрова і відсутність зв’язку з Зеленським, який мастить лижі в Давос, зупинили цей намір. Штабний аналіз Шаптали взагалі був вбивчим для Сирського показавши провали по всім напрямкам від тактики до логістики.

12.‎12.‎2023

Службове розслідування по факту службової недбалості, що що потягла тяжкі наслідки відносно комбрига 128-ї бригади ЗСУ припинено розпорядженням генерала Сирського (командуючий сухопутними військами ЗСУ). (по темі Хроніка 05.‎11.‎2023 )

10.‎12.‎2023

З 106 осіб призовного віку доставлених в ТЦКСП 38 (!)ВЗАГАЛІ НЕ ЗНАЧАТЬСЯ (!) в списках обліку військовозобов’язаних осіб, які можуть бути призвані на дійсну військову службу. Їх просто не існує для системи військового обліку України. Ми вже писали про феномен зникнення з таких списків сина голови ВР Стефанчука *, але ми вважали, що такий рівень шахрайства доступний лише високому рівню влади. Виявилось — ні ! Ніжно опікувана генералом Сирським система ТЦКСП поставила це на конвеєр і пачками робить невидимими для призову тисячі дезертирів-уклоністів. По темі *20.‎06.‎2023 Хроніка

08.‎12.‎2023

Верховний головнокомандувач ЗСУ президент Зеленський забороняє Головнокомандуючому ЗСУ генералу Залужноиу втручатись в дії командуючого Сухопутних сил України генерала Сирського , в безпосередньому підпорядкування якого знаходяться обласні ТЦКСП (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

05.‎11.‎2023

Комбриг командир 128-ї бригади (тоді командир 8-го батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ, підполковник) Лисюк Дмитро Сергійович, яки й в 2019 році був засуджений до штрафу в 119 000 за контрабанду та подальший продаж сигарет з “Луганської народної республіки” , вишикував кращих артилеристів бригади для нагородження, але сам не приїхав. Через 32 хв. після подачі команди на шикування, по місцю дислокації був нанесений ракетний удар російською ракетою “Іскандер — М” . Як мінімум — це службова недбалість, що потягла тяжкі наслідки, ще більш вірогідно, що контрозвідка СБУ спить глибоким, малюковським сном. Контрабандист зі зв’язками в ЛНР стає командиром бригади ? Наказом Олександра Сирського ? Чи ми щось невірно виклали ?

04.‎07.‎2023

Віддавши наказ головнокомандуючому ЗСУ Залужному звільнити голову Одеського обласного ТЦК Борисова, Зеленський намагався прикрити свого протеже Сирського (а це по закону його сфера відповідальності) від критики. Зеленський не знав, що згідно статуту це є формою передачі повноважень від однієї особи іншій. Підказати йому було проcто нікому. Залужний наказ виконав і користуючись статутним правом призначив самостійно нового голову ТЦК. З чим ми Україну і поздоровляємо.

29.‎06.‎2023

В органах правопорядку, прокуратурі, органах юстиції, про СБУ нам невідомо, знаходиться 298 скарг на дії працівників військових комісаріатів. Від банальної бюрократії до класичного хабарництва. Генерал Сирський, який рулеткою міряє просування контрнаступу, може зверне увагу на власні обов’язки? Це вже не одиничні випадки, це система хабарництва і зловживань.

23.‎06.‎2023

“Дав термінове доручення Головкому Залужному негайно звільнити з посади, так би мовити, одеського “воєнкома” Президент України, так само, як і міністр оборони не знають українського законодавства. Безпосереднє керівництво системою військоматах здійснює по посаді генерал Сирський. Якщо рішення спускається “по структурі” то Зеленський як ВГ ЗСУ може звільнити сам. Арахамія В “Слузі народу” вимагають перевірку всіх обласних воєнкомів, Борисов на особливому контролі. Чергове затягування справи з виведенням з-під удару, чи “мимо каси” просвистіли Зеленський і К ?. Борисова вже відсторонювали і повернули. Спитайте командуючого СВ України Сирського, хто і чому ?

‎20.‎06.‎2023

Питання яким чином синок Стефанчука зник з переліку військовозобов’язаних знову повертає нас до питання “Сирський”. Тому що саме командування Сухопутних військ Збройних Сил (а це Сирський) згідно законодавства керує системою військового обліку. (ми писали 28.‎04.‎2023 Хроніка)

Залужному набридло слухати казки Сирського і він особисто вирішив перевірити ситуацію на передовій. Зрозуміло, що побачив те, про що інформував його не Сирський. На загальний доступ доведено що “Все йде за планом”. Цікаво, знищення танкової роти ЗСУ на мінних полях, які не були протралені — це чий план?

07.‎06.‎2023

Зеленський свідомо вносить розлад в діяльність ЗС України. Генерал Сирський, мотивуючи свої дії його інструкціями, не виконує директивних вимог Генерального штабу ЗСУ.

12.‎01.‎2023

07.‎01.‎2023 ГК ЗСУ генерал Залужний пропонує Зеленському перегрупувати оборону бахмутсько-соледарского району і відвести війська з району Соледару.

09.‎01.‎2023 командувач Сухопутними військами ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський відвідує війська, які обороняють Бахмут та Соледар. Після чого Зеленский забороняє Залужному проводити операцію по перегрупуванню.

10.‎01.‎2023 Оперативне угрупування ЗСУ в районі Соледару потрапляє в оперативне оточення.

11.‎01.‎2023 Зеленський їде до Львова.

14.‎09.‎2022

Питання заміни Залужного Сирським на посаді Головнокомандуючого ЗСУ не знято у Зеленського з порядку денного. Змінився лише акцент тиску групи Єрмака з цього приводу. Тепер питання ставиться в площині політичних перспектив Залужного як суперника на виборах і зусиллям Кличка до залучення Залужного в його політичну силу.

09.‎09.‎2022

Не встигли закінчитись бої, як “політтехнологи Банкової” (Голобуцький, Гайдер, Романенко) вже починають просувати теорію про “стратега Сирського”, який всупереч Генштабу” спланував і здійснив операцію на Харківщині. По секрету — у Сирського навіть власного штабу немає :). Його командування Сухопутних сил, це така умовна посада для генеральського звання :) Єрмак і Зеленський все таки хочуть на хвилі перемог, прибрати непокірного Залужного.

--

--