Українське зерно.

tZE inform
2 min readJul 23, 2023

--

Яка ж вигода України в продовженні “зернової угоди” і хто лобіює її ?

Почнемо з простих речей, безсмертного Cui prodest, (кому вигідно?)

Теоретично, це повинно бути вигідно Україні і її народу. Але є важливі нюанси. На Україні йде війна. Величезні площі сільськогосподарських земель не можуть бути використані внаслідок воєнних дій. Виробництво зерна і всього, що до нього прив’язано — харчові продукти, тваринничтво, птахівництво, все те, що складає основу продовольчої безпеки країни — знаходиться під ударом.

Так кому може бути вигідне вивезення з України величезних запасів зерна в момент коли його може не вистачити для внутрішнього споживання ?

Чи влада знову буде знижувати споживання підняттям цін?

Друге питання

У 2022/2023 маркетинговому році (з липня 2022 року по 17 березня 2023 року) Україна експортувала 35,403 млн т зернових та зернобобових культур. Теоретично до України повинні були надійти кошти в розмірі біля $10–12 млрд. Реально надійшло $236.6 млн.

Хто зацікавлений в тому, що кошти країни витікають з країни ?

Зацікавлена в цьому величезна корупційно-мафіозна структура, яка створена і підтримується Зеленським і його оточенням.

Конкретно.

Державна інспекція сільського господарства, яка бере по 8–16 гривен за тонну, неофіційних стягнень за видачу Сертифікат якості зерна на експортно-імпортні операції (внутрішніїзовнішні)

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба яка бере по 8–16 гривен за тонну, неофіційних стягнень за видачу фітосанітарних \карантинни\ міжнародних сертифікатів

Обласні держадміністрації які беруть від 2 до 6 гривен за тонну, неофіційних стягнень за дозвіл на вивезення зерна за межі області

Торгово-промислова палата яка бере по 8 гривен за тонну, неофіційних стягнень за видачу сертифікат походження зерна

Державна автоінспекція яка бере по 8 гривен за тонну, неофіційних стягнень за приховування факту перевантаження транспорту.

“Укрзалізниця” 25–40 гривен за тонну, неофіційних стягнень за подача вагонів-зерновозів

Все це контролюэться ОПУ яке бере з цих “прибутків” знамениті “6% вове”

Україні залишається — підвищення цін і вовині “відосики” ….

--

--