Ще раз про “Нептун” …

tZE inform
2 min readAug 31, 2022

“… practice — criterion of truth” Adam Smith “An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations”

13 квітня 2022 року сталось відразу дві історичні події.

По-перше — в районі острова Зміїний двома ракетами «Нептун» берегового ракетного комплексу РК-360МЦ було вражено флагман Чорноморського флоту ВМФ Росії ракетний крейсер «Москва (затонув 14.04.2022)

По-друге Україна втратила можливість подальшого застосування РК-360МЦ в зв’язку з тим, що ракет було всього ДВІ.

Про обставини і причетних осіб знищення військового потенціалу країни перед війною ми писали(*), але ситуація з “Нептуном” має особливі деталі.

Саме ця програма другою (після Чонгару) потрапила під пильну увагу тодішнього члена наглядової Ради концерну “Укроборонпром” Андрія Єрмака.

Вже в січні 2020 року “група експертів” через Єрмака подає доповідну записку про безперспективність подальшої розробки і використання ракетного комплексу РК-360МЦ по причині “низьких тактико-технічних даних, що не забезпечують точне виконання бойових завдань”. Особливий наголос робиться на “дозвуковій швидкості ракет комплексу”, що оголошується технологічною відсталістю і безперспективністю. При тому все це , при наявності рішення державної комісії і результатів проведених в серпні державних випробувань, які підтвердили всі тактико-технічні параметри державного замовлення.

Ніяких нових випробувань не було, було два клапті паперу, які після візи Зеленського об’явили “Нептун” “технічною відсталістю з дозвуковою швидкістю”.

Дві ракети “Нептун” вразивши оснащений новітніми засобами ППО ракетний крейсер “Москва” довели зворотнє. Тупими і відсталими виявились Зеленський, Єрмак і “група експертів”.

Але це ще не все.

Минулого тижня у Палмдейлі, Каліфорнія (США) закінчилась серія випробувань нової ракети для стратегічного бомбардувальника B-2 Spirit в якому остаточно визначено крилата ракету JASSM-ER переможцем вибору.

І ця крилата ракета ДОЗВУКОВА. В спеціальній нотатці вказано, що саме дозвуковий варіант ракети створений з метою попередити “термічний розігрів корпусу від контакту з мікрочастинками поверхні шляху слідування на надмалих висотах”.

Так працюють спеціалісти і експерти, які працюють на свою країну.

А на чию країну працює Зеленський, Єрмак і “група експертів”, рано чи пізно, вони самі це розкажуть. Суду.

* Війна в Україні. Не вивчений урок.

--

--