5 варіантів рішень , що розглядає США з питання вступу України в НАТО.

tZE inform
2 min readJul 5, 2023

--

Перший варіант — це так званий «прискорений» шлях до членства без будь-яких умов, але тільки після припинення вогню, причому на умовах, що задовольняють передусім Україну. Основна мета цього плану — захистити місцеве населення, «яке бореться проти агресії також за наші цінності». Такий швидкий вступ «фактично зміцнить альянс і військовий потенціал, тому що Україна дійсно має дуже ефективні, дуже здібні збройні сили».

Другий варіант — це, фактично, перший, але з деякими додатковими умовами, «важливими для демократичних країн». Серед таких умов заходи щодо приборкання корупції в країні, а також забезпечення гарантій незалежності судової системи та захисту прав меншин. «Ми хочемо переконатися, що це демократія, яка повністю вписується в рамки Альянсу Ці вимоги багато в чому збігаються з умовами, які розглядає Брюссель щодо вступу України до ЄС, що дозволить сторонам «діяти синхронно».

Третій варіант — це традиційний План дій з підготовки до членства в НАТО (Membership Action Plan або MAP), в рамках якого країні-кандидату надаються консультації, допомога та практична підтримка на шляху до вступу. Цей варіант вже добре відпрацьований у процесі прийняття нових країн-членів у минулому. Традиційно MAP охоплює низку аспектів, у тому числі політичні та економічні та військові питання, додаткові гарантії безпеки, правові питання та доступні ресурси.

Четвертий варіант — новий варіант партнерства між НАТО та Україною у сфері стримування та оборони, розпочати дискусії з пропозицією Україні гарантій колективної оборони на всій території, яку вона контролюватиме до моменту закінчення військових. дій із Росією, використання фінансування із загального фонду НАТО, надання Альянсом сучаснішої зброї, у тому числі й літаків з метою підвищення здатності України до самооборони. Надання гарантій Україні щодо відновлення країни вже після закінчення війни.

П’ятий варіант — “Бухарест-плюс”. Як відомо, на саміті в Бухаресті 2008 року Україні було обіцяно, що її «неминучим» буде прийнято до НАТО. “Плюс” — це конкретна дата вступу до Альянсу з крайнім термін вступу — 2027 рік. Такий варіант пропонується у випадку, якщо глави держав Альянсу не зможуть домовитись із цього питання у Вільнюсі.

--

--